HeBA.One INIMESELE

Uneprobleemid

Kui tulemus loeb...

Mida pakume?

Kosutav uni mõjub hästi töö- ja lähisuhetele ning elukvaliteedile. Unevaegus aga põhjustab päevast väsimust ja unisust, mille tulemusena halveneb mälu ja keskendumisvõime ning langeb töövõime. Suureneb ka organismi vastuvõtlikkus haigustele, meeleoluhäiretele ning stressile.
Siit sa leiad lahendused uneprobleemile ja ka selgitused, mis see uneprobleem üldse on. Muuhulgas saad mõõta, kas sul on uneprobleem

Vali esimene samm

Pöördu vaimse tervise õe vastuvõtule

Tee ise

Hinda enda vaimset heaolu täpsemalt

Pöördu unenõustaja vastuvõtule

Kasuta uneäppi

Vaimse tervise õe vastuvõtt

HIND 55 eurot

(kestus 45 minutit)

Mis lahendusi pakub?

Vaimse tervise probleemid on sageli varjatud ning annavad meile märku kehaliste kaebusena. Vaimse tervise õe vastuvõtule on soovitav pöörduda juba siis, kui negatiivsed või häirunud tunded ja käitumine hakkavad segama igapäevaeluga toimetulekut.

Vaimse tervise õde viib vastuvõtul läbi esmase vaimse tervise hindamise ja terviseriskide analüüsi. Aitab välja selgitada edasisuunamise vajaduse ning teeb tihedalt koostööd pere- või töötervishoiuarsti, psühhiaatri ja psühholoogiga. Nõustab kliente ja nende lähedasi vaimse tervise küsimustes ja tervisekäitumise osas. Õpetab stressiga toimetulekuks, ärevuse ja pingete leevendamiseks erinevaid hingamisharjutusi ja lõdvestustehnikad. Motiveerib ja toetab klienti raviteekonnal.

Tee ise

Vaimset tervist saab kõige rohkem mõjutada ise. Mõnikord piisabki heast nõuandest või näpunäitest. Teinekord on eneseabi toeks, kuni ootad vastuvõtule pääsemist. Kõige sagedamini on hea kombineerida ise enda tegevusi spetsialistiga konsulteerimise ning muude lahendustega.

Siin on viited erinevate eneseabi võimalustele uneprobleemi lahendamiseks. Vaata ja vali endale sobiv.

Hingamisharjutused

Unehügieen

Toitu tervislikult

Liikumine

Hinda enda vaimset heaolu täpsemalt

Vaimse tervise probleemid on sageli varjatud ning annavad meile märku kehaliste kaebustena. Täites vaimse tervise küsimustikke saad kohese hinnangu oma vaimsele tervisele ning Sulle koostatakse personaalne vaimse tervise plaan.

Lae alla HeBA äpp ja kasuta rakendust veelgi mugavalt oma telefonist:

Pöördu unenõustaja vastuvõtule

Unenõustaja vastuvõtule võivad pöörduda kõik inimesed, kellel on uni häiritud. Unenõustaja aitab toime tulla unehäire ja sellest tingitud probleemidega. Unenõustaja koostab individuaalse une ajakava ja räägib põhjalikult unehügieenist. Unenõustaja tegeleb peamiselt unetuse kognitiiv-käitumusliku psühhoteraapiaga (KKT-I), kuid vajaduspõhiselt kasutab oma töös ka erinevaid töölehti ja teisi teraapiavorme ning – tehnikaid.

Kene Vernik
psühholoog ja unenõustaja

Kasuta uneäppi

Mis lahendusi pakub?

Siit leiad valiku äppe, mis aitavad Sul head und saavutada:

  1. Synctuition app – Eestlaste loodud meditatsiooni- ja lõõgastusrakendus (tasuta Eesti IP-aadressiga kasutajatele)
    synctuition.com
  1. Headspace app – Meditatsiooni ja keskendumise äpp igaühele, igas meeleolus, igaks eesmärgiks

    headspace.com  

  1. Sleep Cycle app – Jälgi ja analüüsi oma unemustreid, et parandada oma und

    sleepcycle.com 

Kene Vernik

5/5

visiit alates 65 EUR

Psühholoog – unenõustaja

Kene viib läbi unetervise ja unehäirete alast nõustamist. Kui kehva unega kaasnevad meeleoluprobleemid, siis jätkab psühholoogilise nõustamisega. Kasutab oma töös kognitiiv-käitumisteraapia ja skeemiteraapia tehnikaid. Vastuvõtule on oodatud igas vanuses kliendid.

Kene töötab psühholoog – unenõustajana alates 2006 aastast.

Vastuvõtt: Video vahendusel

Töökeeled: eesti ja inglise

Tänan! Sinu soov on edukalt edastatud.

Klõpsake siia et vorm sulgeda