Personaalsed uuringupaketid

Taimetoitlase/vegani kompleksuuring

Taimetoitlus puhul tuleb rohkem teada toiduainete keemilisest koostisest, milliseid toiduaineid rohkem süüa jne. Taimse päritoluga toit on väikese toiduenergiaga ning teatud valkude osas võib tekkida puudujääk, kuna taimsetes toitudes on valgud valdavalt seotud kiudainetega ja seetõttu seedeensüümidele raskemini kättesaadavad. Taimetoidu korral tuleb jälgida vitamiinide ja mineraalainete taset, et vajadusel õigeaegselt õigeid toidulisandeid tarvitama hakata.
Kompleksuuring sisaldab vere üldnäitajaid nagu punaliblede arv ja seisund, hemoglobiini tase, valgeliblede arv ja jagunemine, rauadepoode ning vitamiinide ja mineraalainete määramist, valgu taseme määramist, neerude funktsiooni hindamist ning uriini analüüsi. Analüüside vastused selgitab ja annab vajadusel soovitused näiteks toidulisandite kasutamiseks arst.
Kõikidele uuringutele eelneb terviseriskide hindamine küsitluse põhjal ja kõikide uuringute tulemusena saad endale tervisejuhtimise plaani ja soovitused.
Hind 95 EUR

Terve inimene

Oled 30-40 aastat vana ja tunned end tervena, selle tõttu ei ei ole käinud viimase 5 või isegi 10 aasta jooksul ka arsti juures. Selles vanuses on aga kõige õigem üle vaadata krooniliste südame- veresoonkonna haiguste või ainevahetushaiguste riskifaktorid, mille puhul väikesed elustiili muutused aitavad haiguse tekkimist ja tablettide tarvitamise vajadust oluliselt kaugemasse tulevikku lükata. Kompleksuuring sisaldab terviseriski küsimustiku täitmist, kliinilise vere analüüsi ja veresuhkru määramist, vererasvade määramist, neerude, maksa ja kilpnäärme talitluse hindamist, vitamiinide ja mineraalide määramist, uriini analüüsi ja peitvere määramist väljaheites. Uuringutest teostatakse kardiogramm. Analüüside vastused selgitab ja nõustab arst.
Hind 95 EUR

Vähese liikuja kompleksuuring

Kehaline aktiivsus on oluline optimaalse tervise tagamiseks, see mõjutab nii südame-veresoonkonna tervist, luutihedust kui ka ülekaalulisuse tõenäosust, samuti aitab üle saada stressist. Stress omakorda on mitmete terviseprobleemide põhjuseks. Vähese liikuja terviseuuringud aitavad hinnata südameriske, suhkruhaiguse ja teiste ainevahetusprobleemide riske. Kompleksuuring sisaldab terviserikside küsimustiku täitmist, kliinilise vere analüüsi ja veresuhkru määramist, vererasvade (kolesterool, nn hea ja halb kolesterool) määramist, maksa ja neerude talituse hindamist, uriini analüüsi ja kardiogrammi tegemist. Analüüside vastused selgitab ja nõustab arst.
Hind 80 EUR

Riskireisija kompleksuuring

Reisimisega võivad kaasneda erinevad terviseprobleemid-alates veenides tekkivatest trombidest kuni söögist ja joogist põhjustatud tervisehäireteni. Võõrastes ja eksootilistes paikades viibimine toob sageli endaga kaasa ka kodustest tingimustet erineva riskikäitumise. Uuringutes on välja toodud, et igal viiendal reisijal on võõras riigis viibides kaitsmata seksuaalvahekord, millega kaasneb oht nakatuda sugulisel teel levivatesse haigustesse (nt süüfilis, HIV, klamüüdia, B-või C-hepatiit). Kompleksuuring sisaldab terviseriskide küsimustiku täitmist, kliinilise vere analüüsi ja veresuhkru määramist, maksa ja neerude talituse hindamist, verega ja sugulisel teel levivate haigustekitajate testimist ning uriini analüüsi. Analüüside vastused selgitab ja nõustab arst.
Hind 110 EUR
Soovi korral saab lisaks teha kardiogrammi, jalaveenide ultraheliuuringu, kopsuröntgeni.

Tundliku kõhu kompleksuuring

Kui seedesüsteem streigib, kannatab kogu organism. Ebamugavust võib põhjustada nii liiga kiire kui liiga aeglane seedemine, gaaside kogunemine või sage iiveldus. Tundliku kõhu põhjused võivad olla erinevad, alates seedimiseks vajalike ensüümide puudulikkusega kuni lõpetades stressi pikaajalise toimega. Kompleksuuring sisaldab terviseriski küsimustiku täitmist, kliinilise vere analüüsi ja veresuhkru määramist, neerude,maksa ja kõhunäärme talitluse hindamist, helikobakter-infektsiooni kontrollimist, laktoosi talumatuse proovi ja peensoole koe transglutaminaasi vastase immuunglobuliini määramist gluteeni talumatuse hindamiseks. Analüüside vastused selgitab ja nõustab arst.
Hind 155 EUR

Südamerahu kompleksuuring

Sul on kiire elu- ja töörütm, kaasneb palju pingeid ja tekkinud on terviseprobleemid, mis omakorda panevad muretsema. Sinu lähedasel on diagnoositud raske haigus, mis paneb ka enda tervisele rohkem tähelepanu pöörama. Mis seisus Su tervis on? Kompleksuuring hõlmab laialdaselt analüüse ja uuringuid, et anda südamerahu oma tervise kohta või aidata leida väikesi muutusi, millega õigeaegselt edasi hakata tegelema. Kompleksuuring sisaldab terviseriski küsimustiku täitmist, kliinilise vere analüüsi ja veresuhkru määramist, pikaajalise suhkru määramist, põletikunäitajate ja vererasvade määramist, südame- ja veresoonkonna haiguste riski hindamiseks homotsüsteiini määramist, neerude,maksa, kilpnäärme ja kõhunäärme talitluse hindamist, vitamiinide ja mineraalide määramist, uriini analüüsi ja peitvere määramist väljaheites. Uurinutest teostatakse kardiogramm, kopsufunktsiooni hindamine, kuulmise uuring. Analüüside vastused selgitab ja nõustab arst.
Hind 275 EUR

Vitamiinid ja mineraalained

Vitamiinid on aktiivsed ained, mida vajame väikestes kogustes, kuid mille toime organismile on asendamatu: vitamiinid osalevad ainevahetusprotsessis, reguleerivad närvide tööd, omavad rolli luu- ning lihaskoe moodustumisel, nakkus- ja viirushaiguste eest kaitsmisel jpm. Inimese keha suudab sünteesida ainult üksikuid vitamiine ja neidki vaid sobivate lähteühendite ja välistingimuste (nt päikesevalgus) koosmõjul. Enamiku vitamiine saame toidust, sealjuures vitamiine D ja B12 leidub omastuval kujul vaid loomset päritolu toidus. Mineraalained on meie organismile olulised luustiku, kehavedelike ja ensüümide koostises ning aitavad edastada närviimpulsse. Erinevaid mineraalaineid saame toiduga, veega ja ümbritsevast õhust, inimese organism mineraalaineid ise sünteesida ei saa. Kompleksuuring sisaldab terviseriski küsimustiku täitmist, Dvitamiini, B12vitamiini ja foolhappe määramist, mineraalainetest raua, naatriumi, kaaliumi, kaltsiumi, magneesiumi, fosfori ja kloori määramist. Analüüside vastused selgitab ja nõustab arst.
Hind 85 EUR

Entusiastliku tervisesportlase kompleksuuring

Liikumisaktiivsus on tervise puhul ülioluline, kuid nagu enamuse asjadega elus- liiga palju ei ole kunagi hea. Üliagara treenimisega on oht tervisehäirete tekkeks, mille tundemärkideks võivad muuhulgas olla lihtsalt unehäired, söögiisu vähenemine, lihaste valulikud krambid. Toidulisandite, eriti internetipoodidest tellitavate tarbimisel on oht kõrvaltoimete või püsivate tervisekahjustusete tekkeks. Kompleksuuring sisaldab terviseriskide küsimustiku täitmist, kliinilise vere analüüsi ja veresuhkru määramist, neerude talitluse hindamist, rauadepoode ning vitamiinide ja mineraalainete määramist, uriini analüüsi ning kardiogrammi tegemist. Analüüside vastused selgitab ja nõustab arst. Hind 50 EUR Soovi korral saab lisaks teha jalatalla koormusjaotuvuse uuringu, kompleksuuringu
Hind 95 EUR

Alkoholi mõju kompleksuuring

Alkoholi liiga sage või suurtes kogustes tarvitamine põhjustab mitmeid terviseriske. Viimaste aastate uuringud seostavad alkoholi toimega ligikaudu 60 erinevat terviseprobleemi, sealhulgas südame-veresoonkonna haigused, erinevad vähitüübid, maksa enda ja maksa talitusega seonduvad haigused, podagra ja mitmed teised. Kompleksuuring sisaldab terviseriskide küsimustiku täitmist, kliinilise vere analüüsi ja veresuhkru määramist, maksa ja neerude talitluse hindamist, vitamiinide ja mineraalainete määramist, südamelihase kahjustuse hindamist ning kardiogrammi tegemist. Analüüside vastused selgitab ja nõustab arst.
Hind 130 EUR

Mikrobioomi määramine ja dieedi koostamine

Mikrobioom on soolestikus elavate mikroorganismide ökosüsteem. Igal liigil on koosluses oma funktsioonid ning vastavalt sellele võib neid tinglikult jagada “kasulikeks” ja “kahjulikeks” bakteriteks. Muutused mikrobioomi koostises ja mitmekesisuses on seotud mitmesuguste sagedaselt esinevate autoimmuun- jt haigustega nagu allergiad, ülekaal, seedetrakti haigused (ärritunud soolesündroom), südame- ja veresoonkonna haigused, diabeet, reumatoidartriit jpm. Muutused mikrobioomi koostises ja mitmekesisuses on seotud mitmesuguste sagedaselt esinevate autoimmuun- jt haigustega nagu allergiad, ülekaal, seedetrakti haigused (ärritunud soolesündroom), südame- ja veresoonkonna haigused, diabeet, reumatoidartriit jpm. Mikrobioomi määramisega saab juhised spetsiifilise dieedi koostamiseks, mis aitab toetada kasulikke baktereid ja pärssida kahjulike bakterite kasvu.
Hind 180 EUR

Kilpnäärme kompleksuuring

Kilpnääre on kaelal asuv liblikakujuline hormooni tootev nääre, mis on meie keha ainevahetuse kõige olulisem reguleerija. Kilpnääre võib erinevatel põhjustel toota hormooni liiga või liiga palju. Kui Sinu lähisugulastel on olnud kilpnäärme haigusi, Sul on pikalt püsinud emotsionaalne või füüsiline stress, tunned end väsinult ja masendunult või vastupidi – liigselt ärritunult, süda puperdab, käed kipuvad värisema – mõttekas on kontrollida kilpnäärme tegevust. Kompleksuuring sisaldab terviseriski küsimustiku täitmist, kilpnäärme hormoonide ja kilpnäärme koe vastaste antikehade määramist, vererasvade tasakaalu hindamist. Analüüside vastused selgitab ja nõustab arst.
Hind 75 EUR

60+tervis

Vanuse lisandudes tekivad organismis mitmed muutused-hormonaalsed nihked, ainevahetuse muutus jpt. Organite (nt neerud) töö aeglustub ning kipuvad tekkima kroonilised haigused, mis nõuavad ravimite tarvitamist. Ravimite, aga eriti nende kombinatsioonide kõrvalmõjudena võib muutuda isu, janutunne võib väheneda, sageli kaasneb kõhukinnisus, nõrkus. Terviseprobleeme ja kehamuutusi (veetustumine, luu- ja lihasmassi vähenemine ning keharasva suurenemine, eriti vööpiirkonnas) võivad põhjustada toidu imendumise ja omastamise muutused vanemas eas,aga ka elustiili ja toitumise tegurid. Eaga seotud muudatuste kontrollimiseks pakume kompleksuuringut, mis sisaldab kliinilise vere analüüsi, veresuhkru määramist, neerude talitluse hindamist, maksa seisundi hindamist, vitamiinide ja mineraalainete määramist, luuainevahetuse hindamist, uriini analüüsi. Analüüside vastused selgitab ja nõustab arst.
Hind 80 EUR

Me aitame Sind Sinu tervise juhtimisel.

Küsi pakkumist!