Analüüsipaketid

Iga inimene on unikaalne oma organismi eripärade, terviseriskide, perekondliku tervise tausta, tervisega seotud teadmiste aga ka murede poolest. Selleks, et saada parem ülevaade oma organismi seisundist, leia enda eluviisile või vanusele vastav analüüsipakett. 

Analüüsidel põhinevad tervisekontrollid sisaldavad väga suurt valikut spetsiifilisi laboratoorseid vereanalüüse. Enne tervisekontrolli tegemist saad HeBA äpi abil hinnata oma terviseriske unikaalse terviseküsimustiku põhjal – tulemusena saad kohe esimese tagasiside kas ja mida saaksid oma tervise heaks teha. Tervisekontrolli tulemusena saad teada oma tervisenäitajad ja saad endale individuaalse tervisejuhtimise plaani koos personaalsete soovitustega

Kui Sa soovid, siis me aitame Sul läbi mõelda terviseriskide maandamiseks ja juhtimiseks sobivad terviseuuringud, aga oleme välja pakkunud ka mõned paketid.

Taimetoitlase/vegani
kompleksuuring

Taimetoitluse puhul peab olema tavapärasest teadlikum toiduainete keemilisest koostisest, organismi vajadustest, toitainete imendumiseks ja omastamiseks vajalikest tingimustest.  Taimse päritoluga toit on väikese toiduenergiaga ning teatud valkude osas võib tekkida puudujääk, kuna taimsetes toitudes on valgud valdavalt seotud kiudainetega ja seetõttu seedeensüümidele raskemini kättesaadavad. Taimetoidu korral tuleb jälgida vitamiinide ja mineraalainete taset, et vajadusel õigeaegselt õigeid toidulisandeid tarvitama hakata.

Kompleksuuring sisaldab vere üldnäitajate nagu punaliblede arv ja seisund, hemoglobiini tase, valgeliblede arv ja jagunemine, rauadepoode ning vitamiinide ja mineraalainete määramist, valgu taseme määramist, neerude funktsiooni hindamist ning uriini analüüsi. 

Uuringu tulemusena saad endale tervisejuhtimise plaani ja soovitused.

114 EUR

SOODUSHIND 103 EUR

Vitamiinid ja mineraalained

Vitamiinid on aktiivsed ained, mida vajame väikestes kogustes, kuid mille toime organismile on asendamatu: vitamiinid osalevad ainevahetusprotsessis, reguleerivad närvide tööd, omavad rolli luu- ning lihaskoe moodustumisel, nakkus- ja viirushaiguste eest kaitsmisel jpm. Inimese keha suudab sünteesida ainult üksikuid vitamiine ja neidki vaid sobivate lähteühendite ja välistingimuste (nt päikesevalgus) koosmõjul. Enamiku vitamiine saame toidust, sealjuures vitamiine D ja B12 leidub omastuval kujul vaid loomset päritolu toidus. Mineraalained on meie organismile olulised luustiku, kehavedelike ja ensüümide koostises ning aitavad edastada närviimpulsse. Erinevaid mineraalaineid saame toiduga, veega ja ümbritsevast õhust, inimese organism mineraalaineid ise sünteesida ei saa. Kompleksuuring sisaldab terviseriski küsimustiku täitmist, D-vitamiini, B12-vitamiini ja foolhappe määramist, mineraalainetest raua, naatriumi, kaaliumi, kaltsiumi, magneesiumi, fosfori ja kloori määramist. Uuringu tulemusena saad endale tervisejuhtimise plaani ja soovitused.

Terve inimene

Oled 30-40 aastat vana ja tunned end tervena, selle tõttu ei ei ole käinud viimase 5 või isegi 10 aasta jooksul ka arsti juures. Selles vanuses on aga kõige õigem üle vaadata krooniliste südame- veresoonkonna haiguste või ainevahetushaiguste riskifaktorid, mille puhul väikesed elustiili muutused aitavad haiguse tekkimist ja tablettide tarvitamise vajadust oluliselt kaugemasse tulevikku lükata.

Kompleksuuring sisaldab terviseriski küsimustiku täitmist, kliinilise vere analüüsi ja veresuhkru määramist, vererasvade määramist, neerude, maksa ja kilpnäärme talitluse hindamist, vitamiinide ja mineraalide määramist, uriini analüüsi ja peitvere määramist väljaheites. Uuringutest teostatakse kardiogramm. Analüüside vastused selgitab ja nõustab arst.

Uuringu tulemusena saad endale tervisejuhtimise plaani ja soovitused.

129 EUR

SOODUSHIND 116 EUR

Entusiastliku tervisesportlase kompleksuuring

Liikumisaktiivsus on tervise puhul ülioluline, kuid nagu enamuse asjadega elus- liiga palju ei ole kunagi hea. Üliagara treenimisega on oht tervisehäirete tekkeks, mille tundemärkideks võivad muuhulgas olla lihtsalt unehäired, söögiisu vähenemine, lihaste valulikud krambid. Toidulisandite, eriti internetipoodidest tellitavate tarbimisel on oht kõrvaltoimete või püsivate tervisekahjustusete tekkeks. Kompleksuuring sisaldab terviseriskide küsimustiku täitmist, kliinilise vere analüüsi ja veresuhkru määramist, neerude talitluse hindamist, rauadepoode ning vitamiinide ja mineraalainete määramist, uriini analüüsi ning kardiogrammi tegemist. 

Uuringu tulemusena saad endale tervisejuhtimise plaani ja soovitused.

105 EUR

SOODUSHIND 95 EUR

Vähese liikuja kompleksuuring

Kehaline aktiivsus on oluline optimaalse tervise tagamiseks, see mõjutab nii südame-veresoonkonna tervist, luutihedust kui ka ülekaalulisuse tõenäosust, samuti aitab üle saada stressist. Stress omakorda on mitmete terviseprobleemide põhjuseks. Vähese liikuja terviseuuringud aitavad hinnata südameriske, suhkruhaiguse ja teiste ainevahetusprobleemide riske. Kompleksuuring sisaldab terviserikside küsimustiku täitmist, kliinilise vere analüüsi ja veresuhkru määramist, vererasvade (kolesterool, nn hea ja halb kolesterool) määramist, maksa ja neerude talituse hindamist, uriini analüüsi ja kardiogrammi tegemist. 

Uuringu tulemusena saad endale tervisejuhtimise plaani ja soovitused.

Alkoholi mõju kompleksuuring

Alkoholi liiga sage või suurtes kogustes tarvitamine põhjustab mitmeid terviseriske. Viimaste aastate uuringud seostavad alkoholi toimega ligikaudu 60 erinevat terviseprobleemi, sealhulgas südame-veresoonkonna haigused, erinevad vähitüübid, maksa enda ja maksa talitusega seonduvad haigused, podagra ja mitmed teised. Kompleksuuring sisaldab terviseriskide küsimustiku täitmist, kliinilise vere analüüsi ja veresuhkru määramist, maksa ja neerude talitluse hindamist, vitamiinide ja mineraalainete määramist, südamelihase kahjustuse hindamist ning kardiogrammi tegemist. Uuringu tulemusena saad endale tervisejuhtimise plaani ja soovitused.

Riskireisija kompleksuuring

Reisimisega võivad kaasneda erinevad terviseprobleemid-alates veenides tekkivatest trombidest kuni söögist ja joogist põhjustatud tervisehäireteni. Võõrastes ja eksootilistes paikades viibimine toob sageli endaga kaasa ka kodustest tingimustet erineva riskikäitumise. Uuringutes on välja toodud, et igal viiendal reisijal on võõras riigis viibides kaitsmata seksuaalvahekord, millega kaasneb oht nakatuda sugulisel teel levivatesse haigustesse (nt süüfilis, HIV, klamüüdia, B-või C-hepatiit). Kompleksuuring sisaldab terviseriskide küsimustiku täitmist, kliinilise vere analüüsi ja veresuhkru määramist, maksa ja neerude talituse hindamist, verega ja sugulisel teel levivate haigustekitajate testimist ning uriini analüüsi. 

Uuringu tulemusena saad endale tervisejuhtimise plaani ja soovitused.

Mikrobioomi määramine ja dieedi koostamine

Mikrobioom on soolestikus elavate mikroorganismide ökosüsteem. Igal liigil on koosluses oma funktsioonid ning vastavalt sellele võib neid tinglikult jagada “kasulikeks” ja “kahjulikeks” bakteriteks. Muutused mikrobioomi koostises ja mitmekesisuses on seotud mitmesuguste sagedaselt esinevate autoimmuun- jt haigustega nagu allergiad, ülekaal, seedetrakti haigused (ärritunud soolesündroom), südame- ja veresoonkonna haigused, diabeet, reumatoidartriit jpm. Muutused mikrobioomi koostises ja mitmekesisuses on seotud mitmesuguste sagedaselt esinevate autoimmuun- jt haigustega nagu allergiad, ülekaal, seedetrakti haigused (ärritunud soolesündroom), südame- ja veresoonkonna haigused, diabeet, reumatoidartriit jpm. Mikrobioomi määramisega saab juhised spetsiifilise dieedi koostamiseks, mis aitab toetada kasulikke baktereid ja pärssida kahjulike bakterite kasvu.

Tundliku kõhu tervisekontroll

Kui seedesüsteem streigib, kannatab kogu organism. Ebamugavust võib põhjustada nii liiga kiire kui liiga aeglane seedimine, gaaside kogunemine või sage iiveldus. Tundliku kõhu põhjused võivad olla erinevad, alates seedimiseks vajalike ensüümide puudulikkusega kuni lõpetades stressi pikaajalise toimega. Kompleksuuring sisaldab terviseriski küsimustiku täitmist, kliinilise vere analüüsi ja veresuhkru määramist, neerude,maksa ja kõhunäärme talitluse hindamist, helikobakter-infektsiooni kontrollimist, laktoosi talumatuse proovi ja peensoole koe transglutaminaasi vastase immuunglobuliini määramist gluteeni talumatuse hindamiseks. Uuringu tulemusena saad endale tervisejuhtimise plaani ja soovitused.

Uuring koos kalprotektiini (tundlik seedetrakti põletiku näitaja) määramisega: 170 EUR

Kilpnäärme
tervisekontroll

Kilpnääre on kaelal asuv liblikakujuline hormooni tootev nääre, mis on meie keha ainevahetuse kõige olulisem reguleerija. Kilpnääre võib erinevatel põhjustel toota hormooni liiga või liiga palju. Kui Sinu lähisugulastel on olnud kilpnäärme haigusi, Sul on pikalt püsinud emotsionaalne või füüsiline stress, tunned end väsinult ja masendunult või vastupidi – liigselt ärritunult, süda puperdab, käed kipuvad värisema – mõttekas on kontrollida kilpnäärme tegevust. Kompleksuuring sisaldab terviseriski küsimustiku täitmist, kilpnäärme hormoonide ja kilpnäärme koe vastaste antikehade määramist, vererasvade tasakaalu hindamist. 

Uuringu tulemusena saad endale tervisejuhtimise plaani ja soovitused.

60+ tervis

Vanuse lisandudes tekivad organismis mitmed muutused-hormonaalsed nihked, ainevahetuse muutus jpt. Organite (nt neerud) töö aeglustub ning kipuvad tekkima kroonilised haigused, mis nõuavad ravimite tarvitamist. Ravimite, aga eriti nende kombinatsioonide kõrvalmõjudena võib muutuda isu, janutunne võib väheneda, sageli kaasneb kõhukinnisus, nõrkus. Terviseprobleeme ja kehamuutusi (veetustumine, luu- ja lihasmassi vähenemine ning keharasva suurenemine, eriti vööpiirkonnas) võivad põhjustada toidu imendumise ja omastamise muutused vanemas eas,aga ka elustiili ja toitumise tegurid. Eaga seotud muudatuste kontrollimiseks pakume kompleksuuringut, mis sisaldab kliinilise vere analüüsi, veresuhkru määramist, neerude talitluse hindamist, maksa seisundi hindamist, vitamiinide ja mineraalainete määramist, luuainevahetuse hindamist, uriini analüüsi. 

Uuringu tulemusena saad endale tervisejuhtimise plaani ja soovitused.

Tänan! Sinu soov on edukalt edastatud.

Klõpsake siia et vorm sulgeda